+420 481 312 948 obec@prepere.cz

Vítejte na webových stránkách obce Přepeře u Turnova

Česká republika starosta obce: Ing. Luděk Sajdl
místostarosta: Tomáš Kudrnáč

Katastrální výměra: 344 ha

Poloha obce na mapě:


Aktuální informace Obecního úřadu
21.08.2019: Uzavření obecní knihovny - 28.8. a 4.9.

Obecní knihovna Přepeře vás informuje, že ve dnech 28. srpna a 4. září bude uzavřena z důvodu čerpání dovolené.


19.08.2019: Zasedání Zastupitelstva obce 29.8.2019

Ve čtvrtek 29. srpna se koná zasedání obecního zastupitelstva v zasedací místnosti Obecního úřadu. Program zasedání bude vyvěšen v obecních vývěskách a na internetových stránkách obce. Na programu zastupitelstva bude mimo jiné vybírání nájemníka do uvolněného obecního bytu 3+1. Začátek jednání je v 18 hodin. Srdečně zveme všechny spoluobčany.

INFORMACE


19.08.2019: TJ Sokol pořádá 22.ročník volejbalovového turnaje žen

TJ Sokol Přepeře vás zve na 22. ročník volejbalového turnaje žen, který se bude konat 31.srpna od 9:00 na hřišti u hasičské zbrojnice. Akce je to celodenní. Drobné občerstvení bude zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.


19.08.2019: Složiště větví za svazarmem v roce 2019

Obecní úřad informuje, že nejbližší termín otevřeného složiště větví, pro vás obyvatele Přepeř, je v sobotu 31.srpna v obvyklém čase tedy od 8:30 do 11:30. Další možnost pak bude 14. září. Jen připomínám, že složiště je pod dozorem a je zde možno uložit pouze větve stromů a keřů.


12.08.2019: Cyklistický výlet 7.9. – Údolím Berounky

Obecní úřad pro vás připravil celodenní cyklistický zájezd s cílem navštívit část údolí řeky Berounky od soutoku s Vltavou až do Berouna. Zájezd se uskuteční v sobotu 7. září. Kdo se bude chtít zúčastnit, přihlásí se závazně do 4.září a zaplatí poplatek 100,-Kč za osobu, jako příspěvek na dopravu, na obecním úřadu. Kapacita je omezena. Obecní úřad uhradí zbytek nákladů na dopravu autobusem. Sraz účastníků a začátek nakládky kol je v 7:00 na návsi v Přepeřích. Předpokládaný návrat je v 19:30. Trasa výletu není organizovaná je jen doporučená. Trasa nabízí mnoho variant a zajímavých cílů. Doporučujeme proto připravit se nad mapou a naplánovat si i případné vlastní cíle. Nejkratší cestou do cíle v Berouně je to asi 40 km a časově 3 hodiny. Děti se mohou zúčastnit jen v doprovodu dospělé osoby. Sledujte internetové stránky a vývěsky, kde najdete podrobnější informace a mapu. Těšíme se na vaši účast.

!!!! Aktuálně k 19.8.2019 je zájezd vyprodán !!!!

- je možno se nahlásit jako náhradník ( tel.číslo ), budeme vás kontaktovat v případě, že se uvolní místo

INFORMACE

MAPA


11.08.2019: Radimovický dramaťák

Obec Radimovice vás informuje, že od září otevírá dramatický kroužek pro děti. Více informací zde.


11.08.2019: Obec Radimovice vás zve na zájezd

Obec Radimovice vás zve na zájezd do Litoměřic na výstavu Zahrada Čech a na zámek Ploskovice, který pořádá. Informace naleznete zde.

INFORMACE


05.08.2019: Mimořádné zasedání Zastupitelstva obce 15.8.2019

Ve čtvrtek 15. srpna se koná mimořádné zasedání obecního zastupitelstva v zasedací místnosti Obecního úřadu. Program zasedání bude vyvěšen v obecních vývěskách a na internetových stránkách obce. Na programu mimořádného zastupitelstva bude jen projednání dodatku ve smlouvě v souvislosti s rekonstrukcí silnice II/610. Začátek jednání je v 18 hodin. Následné řádné jednání zastupitelstva s obvyklým programem bude svoláno ve čtvrtek 29. srpna. Srdečně zveme všechny spoluobčany.

INFORMACE


05.08.2019: Obec Přepeře nabízí byt 3+1 k pronájmu

Obec Přepeře oznamuje, že pronajme byt 3+1 v domě čp. 116. V současné době se byt vyklízí a připravuje k předání, žádosti je možno předkládat do 19.8.2019 do 17.00 hod. Nový nájemce bude vybrán na řádném jednání Zastupitelstva obce dne 29.8.2019. Zájemci hlaste se na Obecním úřadu.

INFORMACE


05.08.2019: 3. letní karneval u Jizery

3. letní karneval u Jizery, pro vás připravuje klub fotbalistů Přepeře. Karneval proběhne v sobotu 10. srpna od 20:00 v areálu svazarmu Přepeře. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Prorock. Občerstvení bude zajištěno.


29.07.2019: Přípravné utkání FK Přepeře – FC Slovan Liberec

Fotbalový klub FK Přepeře vás zve na fotbalový stadion RTW arena v úterý 30.července od 17:00 na přípravné utkání FK Přepeře a FC Slovan Liberec „A“.

INFORMACE


29.07.2019: RTW arena 3. srpna - den s fotbalem

FK Přepeře vás zve v sobotu 3. srpna na fotbalový stadion RTW arena. Celodenní program zde začne v 9:00 ráno turnajem přípravek. Následovat bude od 17:00 exhibiční utkání mezi FK Přepeře a SG SK Slavia Praha. Po ukončení proběhne dražba dresů T. Rosického a T. Součka s podpisy hráčů AC Sparta Praha a SK Slavia Praha pro Vanesku. Celodenní akci zakončí od 20:00 vystoupení hudební skupiny Starwalk. Občerstvení a doprovodný program pro celou rodinu je zajištěn. Vstupné je 50,-Kč.

INFORMACE


15.07.2019: TJ Sokol pořádá 27.ročník volejbalových mixů

TJ Sokol Přepeře vás zve na 27. ročník pouťového turnaje volejbalových mixů, který se bude konat v sobotu 27.července od 9:00 na hřišti u hasičské zbrojnice. Akce je to celodenní. Drobné občerstvení bude zajištěno. Všichni jste srdečně zváni.


15.07.2019: SDH pořádá 2.letní karneval u Jizery

Sbor dobrovolných hasičů Přepeře Vás zve na 2. letní karneval u Jizery, který proběhne v sobotu 27. července od 20 hodin v areálu svazarmu Přepeře. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Prorock. Občerstvení bude zajištěno.


19.06.2019: Uložení druhotných surovin v obci Přepeře

Kontejner na textil a obuv je umístěn u budovy Obecního úřadu. Železný šrot má vyhrazené místo u obecní stodoly, nebo ho sváží hasiči v oznámeném dni. Svoz nebezpečných složek komunálního odpadu je zajišťován zpravidla 2 x ročně a vždy o něm informujeme. Kontejner v obecní stodole je určen pouze na věci, které se nevejdou do popelnice jako např. koberce, lina, matrace apod. Nepatří sem komunální odpad. Velké věci jako nábytek a sedačky si musí občané na své náklady odvézt do sběrného dvora v Turnově – a to za poplatek. Sběrná hnízda s kontejnery na sklo, PET lahve a papír jsou umístěna na Potůčku, na Závodí, na parkovišti pod hřbitovem a na parkovišti u vjezdu do areálu bývalé Kolory. Tříděný odpad z domácností jako je drobný kovový odpad, tetrapakové obaly, polystyren a ostatní směsné plasty patří do igelitových pytlů k tomu určených, které zdarma dostanete na Obecním úřadu. Naplněné je pouze odnesete k obecní stodole nebo na některé ze sběrných hnízd. Upozorňujeme občany na nutnost ohlášení odložení odpadu u obecní stodoly na OÚ, a dodržování doby pro odložení bioodpadu do kontejneru (pondělky a středy od 13.00 do 17.00). Na drobný elektroodpad je připravena nádoba v chodbě na OÚ. Pravidelně otevíráme složiště větví za svazarmem. Termíny jsou zveřejňovány. Bioodpad je též možné dovézt do Turnova na kompostárnu. Nutno podotknout, že toto vše se vztahuje na odpad v objemu a množství odpovídající provozu běžné domácnosti.


12.06.2019: Drobné krádeže na hřbitově

Náš spoluobčan nás upozornil na množící se a opakující se drobné krádeže na místním hřbitově. Případy budou poškozenými oznámeny na policii, která je kompetentní tyto krádeže řešit. Chtěli bychom tímto apelovat i na vás, aby jste byli při návštěvě hřbitova všímavější, sledovali dění a podezřelé chování, které by mohlo být ukazatelem na trestnou činnost na hřbitově. V případě podezření, se obraťte na policii, nebo na obecní úřad. Hřbitov bude důsledněji monitorován. Děkujeme.


10.06.2019: Změna v jízdním řádu školního spoje do Turnova

Po připomínkách od občanů došlo k drobné úpravě ve výlukovém jízdním řádu v souvislosti s rekonstrukcí silnice II/610. Ranní školní spoj 21 a 22 do Turnova na lince 670364 s odjezdem z Přepeř od hřiště v 7:24, který nejezdil o prázdninách, bude nově od 9.června jezdit i o prázdninách.


27.05.2019: Složiště větví za svazarmem v roce 2019

Obecní úřad informuje, že nejbližší a zároveň poslední jarní termín otevřeného složiště větví, pro vás obyvatele Přepeř, je v sobotu 8.června v obvyklém čase tedy od 8:30 do 11:30. Další termíny budou až v září. V tomto meziobdobí můžete využít kompostárny v Turnově nebo kontaktujte Obecní úřad Přepeře s požadavkem na mimořádné otevření složiště větví. Pokud bude větší zájem, uděláme další termín dle vašich požadavků.


20.05.2019: Nález cyklistické přilby

Na dětském hřišti u hasičské zbrojnice se nalezla cyklistická přilba. Pokud přilbu postrádáte, je uložena na obecním úřadu.


13.05.2019: Poplatky obci na rok 2019

Poděkování patří všem, kteří řádně a v termínu uhradili poplatek za nakládání s komunálním odpadem, poplatek ze psů a příspěvek na používání obecní dešťové kanalizace. Bohužel ještě evidujeme pár spoluobčanů, kteří tuto zákonem danou povinnost nesplnili. Prosíme je, aby kontaktovali obecní úřad a domluvili se na dalším postupu.


01.04.2019: Rekonstrukce silnice II/610 – I.etapa 1.4. - 30.11.2019
Dnešním dnem započala plánovaná rekonstrukci silnice II/610. Zde naleznete důležité informace. V první etapě, tedy od 1.dubna do konce listopadu, se dočkáme mimo jiné kompletního uzavření silnice mezi návsí v Přepeřích a začátkem obce Příšovice. Průchod do Příšovic nebude umožněn ani pěším a cyklistům. Další bude uzavření podjezdu pod nádražím v Turnově, kde naopak bude umožněn průchod pro pěší, a v neposlední řadě bude uzavřena ulice Nádražní v Turnově směrem k Ohrazenicím. Objízdná trasa bude přes Modřišice a Mašov, nebo přes nově zobousměrněný nájezd na dálnici v Ohrazenicích u stavebnin na Pyrámu. Tyto opatření se významně dotknou i autobusové dopravy, která bude mít pozměněný jízdní řád. Dálkové autobusy do Přepeř po dobu uzavírek nebudou zajíždět vůbec. Prosíme pečlivě sledujte nové jízdný řády, které budou zveřejněny. Současné autobusové zastávky v Přepeřích u pošty v obou směrech nebudou obsluhovány, vyčkejte na svůj spoj na zastávce u hřiště a to jak směr na Modřišice, tak i na Ohrazenice. V obci také očekáváme zvýšený provoz, dbejte prosím zvýšené opatrnosti. Svoz odpadu bude probíhat v první etapě prozatím beze změn. Svoje nádoby připravte k vývozu v obvyklém čase na obvyklé místo. Veškeré dostupné informace, které máme k dispozici jsou zveřejněny na obecních internetových stránkách a vývěskách. Věříme, že toto nepříjemné období úspěšně zvládneme a na jeho konci nás bude čekat nová moderní komunikace mezi Turnovem a Svijany.
- zjednodušený jízdní řád je k dispozici na OÚ


Ke stažení:
Návrh DIO - rekonstr II_610
Výlukové jízdní řády k II-610

Přepeře - obsluha zastávek autobusy
VÝLUKOVÝ AUTOBUSOVÝ JÍZDNÍ ŘÁD 2019
Informace - rekonstrukce II610

31.03.2019: Používání hlučných strojů o státních svátcích a nedělích
Poděkování patří všem kteří v minulých letech byli ohleduplní ke svým sousedům a snažili se nepoužívat hlučné stroje o státních svátcích a nedělích. Pevně věříme, že všichni budeme pokračovat v této tradici. Děkujeme.

11.03.2019: Poplatky obci na rok 2019
Obecní úřad informuje občany, že je již možné zaplatit povinné poplatky obci na rok 2019, které jsou stanoveny obecně závaznými vyhláškami obce. Jedná se zejména o poplatek za nakládání s komunálním odpadem, poplatek ze psů a příspěvek na provoz a využívání obecní dešťové kanalizace. Všechny poplatky jsou ve stejné výši jako v roce 2018. Poplatek je možné uhradit bezhotovostním převodem nebo hotově v úředních hodinách na Obecním úřadu v Přepeřích. Poplatky prosím uhraďte nejpozději do konce března 2019. Výši poplatků, podmínky a kompletní znění vyhlášek naleznete na internetových stránkách v záložce vyhlášky obce. Číslo účtu pro bezhotovostní převod je 4225581/0100, variabilní symbol uveďte číslo popisné vašeho domu. Děkujeme za včasné uhrazení.

06.01.2019: Parkování na komunikacích v obci
Žádáme všechny občany parkující dlouhodobě na komunikacích v obci svá vozidla, aby více využívali parkování na svých soukromých pozemcích, případně na plochách k tomu určených. Usnadníte tím nejen údržbu komunikací obzvláště v zimním období, průjezd vozů pro svoz komunálního odpadu, hasičské techniky, ale také každodenní průjezd svých sousedů. Děkujeme za pochopení této výzvy.

08.10.2018: Volby do Zastupitelstva obce
Výsledky voleb najdete na portále volby.cz.
Výsledky pro obec Přepeře zde.

11.01.2017: Obec občanům
Občané obce Přepeře uspořili na energiích 459 165 Kč.
Více informací zde.

22.10.2016: UPOZORNĚNÍ - odpadové hospodářství
Změny v systému odpadového hospodářství - podrobné
informace ke stažení zde.

Kompostárna v Turnově - informace zde. Občané mohou používat kompostárnu do konce listopadu. Provozní doba je ve dnech Po, St, Pá: 13.00 - 16.00, So: 9.00 -12.00

26.06.2015: Zákaz volného pobíhání psů
Obecní úřad upozorňuje na zákaz volného pobíhání psů. Každý majitel psa je povinen řádně zajistit svého psa tak, aby zabránil jeho volnému pobíhání a tím zamezil znečišťování veřejného prostranství. Zákaz vstupu se psy i na vodítku je do celého areálu sportovního a dětského hřiště. Nově bylo instalováno upozornění na zákaz volného pobíhání psů na louce u jezu. Obecní úřad děkuje za pochopení této výzvy. http://sonna.com.ua/catalog/postelnoe-bele/vilyuta/
Organizace, spolky
Infokanál obce
Anketa
Kam by jste rádi jeli na podzimní tematický zájezd s obecním úřadem?

adventní trhy (219 hl.)
 
zoologická zahrada (60 hl.)
 
velký aquapark (56 hl.)
 
muzeum (60 hl.)
 
jiné – napište nám tip na obecní mail (54 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 449
Náhodný obrázek
foto - 83

zobrazení: 602
známka: 0
Certifikát
Obec Přepeře - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa: Ing. Petr Hanzl